1. Zapraszamy parafian na adorację Najświętszego Sakramentu, nieszpory i konferencje, w ramach grupy Bożego Miłosierdzia . Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 20.30
2. Informujemy parafian o następujących uroczystościach, które odbędą się w naszej parafii:
· Bierzmowanie 13 maja wtorek godz. 17.00 - ks. abp Tadeusz Gocłowski
· I Komunia św. 18 maja niedziela godz. 10.30
· Rocznica I Komunii św. 18 maja niedziela godz. 12.00
3. Wspomnienie Najświętszej Maryi panny z Lourdes, patronki chorych i cierpiących, przypada w ten wtorek. Msza św. w intencji chorych, połączona z sakramentem namaszczenia chorych zostanie odprawiona we wtorek o godz. 16.00. W Światowy Dzień Chorego można uzyskać odpust zupełny na warunkach określonych przez Stolicę Apostolską tj. spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się z przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, seniorom niepełnosprawnym, w dotarciu do naszej świątyni.
4. W piątek wspominamy św. Walentego w naszym dekanacie parafia św. Walentego w Matarni przeżywa w tym dniu swój odpust
5. Z racji jubileuszu pragniemy stworzyć kronikę zdjęciową upamiętniającą życie naszej parafii na przestrzeni 25 lat. Dlatego prosimy osoby posiadające zdjęcia z naszej parafii o ich wypożyczenie.
6. Ks. abp metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź odprawi Msze św. w naszym dekanacie, w parafii NMP Królowej Korony Polskiej, która będzie transmitowana przez telewizję Polonia. Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 serdecznie zapraszamy.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Polecamy!
8. W piątek minęła kolejna rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii ks. kanonika Kazimierza Krucza. Pomódlmy się teraz w Jego intencji
Pobierz jako PDF