1. W tym roku obchodzimy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja (1791).
2. Po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo z modlitwą o dar poczęcia i narodzin dziecka, za małżeństwa i rodziny i adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 będziemy modlili się za naszych maturzystów, którzy rozpoczynają egzaminy maturalne i życzymy im światła Ducha św. na rozpoczynający się czas. I oczywiście dużo nadziei.
3. Różaniec i zmiana tajemnic w Żywym Różańcu dzisiaj o godz. 16.00.
4. Zapraszamy w maju na nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30 (litania z czytanką majową) oraz na Apel Jasnogórski na Wzgórzu przy Figurze Madonny codziennie o 21.00.
5. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na wsparcie Hospicjów (ofiary są liczone centralnie). Dzisiaj zbiórka do puszek na sadzenie kwiatów przy ołtarzu papieskim i na terenie Sanktuarium.
6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek – św. Floriana (patrona strażaków), w środę – święto św. apostołów Filipa i Jakuba i w piątek – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (tego dnia nie obowiązuje nas post).
7. We wtorek zapraszamy na spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym, Msza św. o godz. 18.00 i wspólne spotkanie.
8. We wtorek o godz. 19.00 Mszę św. w Sanktuarium i wspólne spotkanie będzie miało Bractwo św. Pawła.
9. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia modlimy się o powołania do Bożej Służby a na Mszy św. o 18.00 służą wszyscy ministranci i lektorzy i mają potem swoje spotkanie. W czwartek także po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny. Zakończenie w piątek o 7.00. Lista do wpisania się na czuwanie w którejś godzinie znajduje się na stoliku przy wyjściu.
10. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy z komunią św. naszych chorych.
11. Wraz ze Wspólnotą „Modlitwa o Potomstwo” zapraszamy każdego 8 dnia miesiąca na adorację Najświętszego Sakramentu dla małżeństw starających się o potomstwo. Najbliższa modlitwa w piątek, 8 maja o godz. 19.30. Plakat w gablocie.
12. W piątek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00.
13. Decyzją Metropolity Gdańskiego, w tym roku do odpustu naszego patrona św. Wojciecha przygotowywać się będziemy w dniach 7-9 maja w całej archidiecezji poprzez "triduum wojciechowe", które będzie połączone z nabożeństwem majowym. Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe ku czci św. Wojciecha patrona naszej Archidiecezji, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 10 maja na Wzgórzu Św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 12.00 której będzie przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp. Giudo Filipazzi.
14. W sobotę swoje spotkanie ma dzieło SOS jestem w Ciąży. Rozpoczęcie adoracja o 8.30.
15. Wzorem poprzednich lat zapraszamy w sobotę, 9 maja wszystkich chętnych do pomocy przy sadzeniu kwiatów przy ołtarzu papieskim na polanie i terenie Sanktuarium (kiedyś to był czyn społeczny). Jeśli ktoś chciałby podzielić się kwiatami prosimy o kontakt. Spotykamy się o godz. 10.00 przy ołtarzu na polanie. Prosimy zabrać drobny sprzęt do pracy. Po zapraszamy na poczęstunek.
16. Wszystkie miejsca na pielgrzymkę autokarową na Podlasie są już zapisane (poszło expressowo).
17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. Jest kolejny numer biblijnego czasopisma Galilea w cenie 13 zł. Ofiary za prasę można składać do skarbony.
18. Za tydzień zbiórka do puszek na cele remontowe. Chcemy za kilka dni rozpocząć prace przy schodach prowadzących w dół do kawiarenki. Musimy na zbiórce uzbierać 20.000 zł. aby zakupić granitowe, trwałe na lata schody. Polecam tę sprawę życzliwości za tydzień. A jeśli ktoś chciałby wesprzeć dodatkową ofiarą te zbiórkę czy wpłatom na konto proszę o kontakt
i serdecznie dziękujemy.
19. Na majowy czas wraz z Maryją naszą Matką przyjmijmy Boże błogosławieństwo i dziękujemy wszystkim uczestnikom piątkowej parafialnej wycieczki rowerowej i osobom z wczorajszej integracji na ołtarzu papieskim.
Pobierz jako PDF