1. Pozdrawiamy serdecznie pielgrzymów i miłych gości, którzy dotarli do naszego Sanktuarium. Życzymy wszystkim dobrych wakacyjnych urlopów i wyjazdów oraz szczęśliwego podróżowania w tym czasie. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i praktykach religijnych. Zapraszamy po Mszy św. do nawiedzenia i modlitwy przy Figurze Matki Bożej Matemblewskiej na wzgórzu obok kościoła.
2. Po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo z modlitwą o dar poczęcia i narodzin dziecka, za małżeństwa i rodziny oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
3. Dziękujemy za dzisiejszą posługę w Sanktuarium diakonowi Łukaszowi Franusowi i życzymy dobrego czasu wakacyjnego oraz pięknej diakońskiej drogi w przygotowaniu do kapłaństwa.
4. Dziękujemy przedstawicielom Pieszej Gdańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę za modlitwę dzisiaj z nami i podzielenie się pielgrzymkowym duchem. Po Mszy św. przed kościołem można do puszek wesprzeć dzieło pielgrzymki pieszej i zapisać się do grupy biało-złotej. Plakat pielgrzymkowy oraz grafik spotkań apelowych w łączności z pielgrzymką zawieszony jest w gablocie.
5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa, we wtorek – św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek – św. Bonawentury, biskupa i w piątek – NMP z Góry Karmel (mówimy także Matki Bożej Szkaplerznej).
6. We wtorek, 13 lipca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30 a następnie Msza św. o godz. 18.00 po której nastąpi procesja maryjna wokół Wzgórza z naszą figurą Matki Bożej.
7. Siostry Pallotynki z Gdańska (ul. Malczewskiego) zapraszają do Ogrodu Biblijnego, który został pięknie przygotowany na terenie klasztoru. To okazja do spotkania z Bogiem poprzez obrazy biblijne zapisane w przyrodzie. Plakat z informacjami jest w gablocie.
8. Otwarty jest parafialny kiosk, znajdujący się przy wejściu do kościoła. Można tam zaopatrywać się w pamiątki z naszego Sanktuarium.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu. W Gościu Niedzielnym artykuł "Bliscy oddaleni". Ofiary za prasę można składać do skarbony. Czasopismo List do Pani jest bezpłatne.
10. Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi a wszystkich odpoczywającym na wakacjach życzymy udanych urlopów i wyjazdów.
Pobierz jako PDF