1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie i dziękuje za posługę diakona Adama Dzionka, u którego można także nabyć kalendarz seminaryjny. Przeżywamy dzisiaj także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasza pomoc ma popłynąć do krajów Bliskiego Wschodu. Wychodząc z kościoła możemy ofiarą do puszek wesprzeć to dzieło.
2. Po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo z modlitwą o dar poczęcia i narodzin dziecka, za małżeństwa i rodziny i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek – Pierwszych męczenników Polski, w czwartek – NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy i w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy.
4. Po krótkiej przerwie chcemy serdecznie zaprosić nasze dzieci na cotygodniowe spotkania, gdzie będziemy wspólnie się modlić, bawić, śpiewać i tworzyć różne piękne dzieła. Zapraszamy naszą grupę teatralną i wszystkie dzieci (cała szkoła podstawowa), które chcą się z nami spotykać. Myślę, że możemy te wspólnotę nazwać „Dzieci Boże”. Spotkania będą prowadziły 2 nasze nowe parafianki. Zapraszamy w każdą środę o godz. 17.00–18.30 (zaczynamy w najbliższą, 15 listopada), wejście przy Oknie Życia.
5. Chcemy podjąć „nową-starą” inicjatywę czyli Służba przy ołtarzu Ministrantów Seniorów (70+). Zapraszamy, tych, którzy kiedyś służyli przy ołtarzu (w naszej parafii są Panowie, którzy kiedyś służyli) ale i osoby nowe, które nigdy nie były ministrantami a mają w sercu takie pragnienie (oczywiście pozwolenie małżonek wymagane). Seniorzy będą mieli swoją służbę przy ołtarzu w komżach w jedną niedzielę miesiąca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza, za dwa tygodnie zaczynamy.
6. Spotkania „Komunia Małżeństw” zaprasza w piątek, 17 listopada wszystkich, którzy pragną pogłębienia wzajemnej relacji w sakramencie małżeństwa na nasze kolejne spotkanie. Tematem będzie – Więź duchowa małżonków. Przypominamy, że spotykamy się raz w miesiącu, w 3. piątek miesiąca o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium. Można dołączyć do nas w każdym miesiącu. Zapraszamy wszystkich bez względu na staż małżeński i poziom wiary. Rozpoczynamy zawsze w sali konferencyjnej. Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa jest udział obojga małżonków, gdyż pracujemy w parach małżeńskich. Na spotkaniu rozważamy Słowo Boże, słuchamy katechezy kapłana i małżonków, modlimy się w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, a także podejmujemy dialog małżeński.
7. Od tygodnia pracuje już w naszym kościele system ogrzewania podłogowego. Temperatura w kościele jest ustawiona dzisiaj na 14 C. Dziękuję za ofiary składane na konto i bezpośrednio do mnie na pokrycie remontowych zobowiązań finansowych. W minionym tygodniu zostały zapłacone faktury na 30.000 zł, między innymi za piec marki Viessmann, który zasila ogrzewanie i kotłownię. Dalej jeszcze spłacamy okna. Prace remontowe trwają dalej. Będziemy teraz odnawiali i uszczelniali wewnętrzne drzwi wejściowe w przedsionku kościoła.
8. W przyszłą niedzielę, 18 listopada o godz. 16.00 odbędzie się w naszym Sanktuarium spotkanie z młodymi studentkami wolontariuszkami–misjonarkami, które wyjechały na misje służyć bliźniemu i głosić Chrystusa. Wróciły i chcą opowiedzieć o tym co przeżyły. Będą śpiewały na Mszach św. i zbierały ofiary na kolejny misyjny wyjazd.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w tym Gościa Niedzielnego w którym między innymi artykuł o prześladowaniach chrześcijan na całym świecie a także artykuł naszego parafianina pt. „Od niepodległości do Solidarności”. W gablocie z ogłoszeniami plakat zapraszający na konferencję „Kobieta marzeniem Boga” (prowadzi s. Anna Maria Pudełko) oraz na Rekolekcje dla małżonków starających się o potomstwo (Gdy czekanie na dziecko boli…).
10. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką MB Matemblewskiej.
Pobierz jako PDF