8 lipca 2019

100 rocznica urodzin

Ks. kanonik Kazimierz Krucz

Zapraszamy na uroczystości w 100-rocznicę urodzin ks. kanonika Kazimierza Krucza (dokładna data przypada w środę, 10 lipca 1919) naszego I proboszcza oraz budowniczego kościoła i Domu Samotnej Matki wraz z obchodami 30-rocznicy powstanie naszej parafii oraz 250 rocznicą objawień i Figury MBM, które obędą się w przyszłą niedzielę, 14 lipca br. o godz. 10.30 pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego. Na nasze świętowanie przyjedzie z rodzinnych stron czyli z okolic Łodzi rodzina ks. kanonika (podobnie jak w listopadzie ubiegłego roku) a na organach zagra tamtejszy organista – Marian Krucz. Będzie także z nami obecny ks. Wiesław Wiśniewski, następca ks. kanonika jako proboszcz naszej wspólnoty i księża z Towarzystwa Ducha Świętego. Po zakończonej Mszy św. zostanie odsłonięta i poświecona pamiątkowa tablica ku czci ks. Kazimierza Krucza, która będzie zawieszona przy drzwiach wejściowych w kruchcie kościoła. Następnie przejdziemy na modlitwę do grobu ks. kanonika znajdującego się przy Wzgórzu z Figurą Madonny.

ks. Proboszcz

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
34 0.11747002601624